שלום עליכם

הדיון הזה מכיל 6 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י 28/05/2014, 17:35.

• מאת
    תגובות

ברוכים הנמצאים, אלה שעברו מהפורום הישן והחדשים.
    החלטתי גם אני להשתתף קצת בפעילות..
    שמחתי שיש פה הרבה דברי תורה, אבל אין כמעט דיבורים כלליים, כגון מו"מ עם בני דודנו 😉
    תודה לה', יש על מה לדבר..

ובכן, רציתי לדעת האם אתם מתעניינים במה שקורה במזרח אירופה, במדינה ששמה אוקראינה.
    ואם כן, מה דעתכם על הסכסוך עם [s:2kqg7ll4]סוריה[/s:2kqg7ll4] רוסיה, ועל כל המשתמע מכך (הסנקציות, המפה החדשה וכו')?

נ.ב. בעל הבית, הבלוג שלך צריך איוורור, אולי תשלח לשם משהו חדש? 😉

כוכב-דוד
    משתתף

עליכם השלום, וברוך השב! מה שלומך?
    בהחלט מענין. מי שם הרעים ומי הרעים יותר?

תודה לה', הכל מצוין

תלוי מאיזה צד לראות..
    רוסיה "קנתה" נשיא ואחרי שההוא גנב יותר מדי, העם החליט לשנות משהו וזה ברח לרוסיה (כמובן).
    הרוסים חיכו עד שתסתיים האולימפיאדה ואז פלשו לחצי האי קרים.
    באוקראינה יש הרבה אי סדר באזורים הגובלים עם רוסיה, ששם גם הרבה אוכלוסיה רוסית.
    ישנם אזורים שהכריזו לעצמם יישויות עצמאיות והם עומדים חמושים נגד הממשל וחלק כבר הספיקו לבקש עזרה צבאית מרוסיה.
    וכל הבלגן הזה מסתובב סביב גז ונפט, שעד עכשיו רוסים לא ידעו לאן למכור את זה (זה כמעט הדבר היחיד שיש להם להציע. שני דברים הכוונה), עד שהיום נודע לי שהם חתמו חוזה עם סין, שזה לדעתי צעד גורלי לתהום . הסינים יבלעו אותם ולא יחנקו. המחיר יוצא כמעט אותו דבר כמו בחוזה הקודם, אבל סין קיבלה אפשרות להשפיע על כלכלת רוסיה באופן הרבה יותר פעיל.
    הדבר יותר חמור כאשר נדע שברוסיה אוכלוסיה גדלה לכיוון שלילי, ושמעתי שיש ברוסיה אפילו ערים בהם ראשי ערים הם סינים.
    עוד 15 שנה נראה במוסקבה בניינים עם פסל של הודי בכניסה 🙂
    אז תחליטו לבד מי פחות רע ומי יותר..
    נ.ב. ותקחו בחשבון שעכשיו סינים בעלי תנובה ב-56%. לא קשור לנושא, אבל אולי כן..

כוכב-דוד
    משתתף

אח'לה תקציר.
    באמת התמונה הכללית לא משתקפת מספיק בחדשות, שם מדווחים רק על אירועי הקיצון החריגים.
    ידוע לי שיש כבר השפעה ההדדית עתיקה בין רוסיה לסין. במדינת קירגיזסטן השוכנת בין סין לרוסיה מדברים בשפת דונגאן, שזה סוג של סינית שנכתבת בכתב הקירילי, כמו ברוסית.
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A4%D7%95%D7%AA_%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA#.D7.A8.D7.A9.D7.99.D7.9E.D7.AA_.D7.94.D7.A9.D7.A4.D7.95.D7.AA_.D7.94.D7.A1.D7.99.D7.A0.D7.99.D7.95.D7.AA

בויקיפדיה ברוסית קירגיזים מיוחסים לעמים טורקיים.
    לגבי דונגאן שם כתוב שזה שפת צאצאי סינים מוסלמים, סה"כ הנושאים הם בערך כ-100 אלף לפי נתונים של שנת 2000, כחצי מהם נמצאים בקירגיזסטן.
    ובכלל, בעקבות הארועים היו קצת שינויים בויקי ברוסית. כולנו "שם" למדנו בהיסטוריה מושג "רוּס של קייב". היום הכותרת הזאת שונתה ל"מדינת הרוס העתיקה" (בערך), כלומר הורידו מילה "קייב".
    כך משתכתבת ההיסטוריה..
    נ.ב. מצאתי עוד משהו מעניין..
    http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=116114

אהלן צלף!
    אחחחח.. איפה הימים ההם שהיה לנו זמן לשרוץ על היום בפורום, אה?
    בכל אופן, אני מבין שאתמול היה יום דמים באוקראינה. אבל הס מלהזכיר. זה לא מעניין אף אחד. אבל אם ילד יהודי כתב בספריי שחור את המילים "תג מחיר" על דלת של מבנה נטוש – כל העולם מגנה ונוזף בראש ממשלתנו.
    נו… עולם כמנהגו נוהג. זה רק מעצים את הנס של מלחמת השחרור וההצבעה של האומות המאוחדות. ממש רגע של חסד שירד לעולם ונעלם כלא היה. אבל ברוך ה' השכלנו לחטוף אותו ולהקים את המדינה הכי ניסית בעולם.

כמו שנאמר ביידיש: אלע סונעם אפצעלוכעס
    לגבי אוקראינה והמסביב: אותם לא מעניין כ"כ מה קורה פה אצלנו בדיוק כמו שאותנו לא כ"כ מעניין מה קורה שם.
    אבל אני מאוד מקווה שרוסיה קצת תתפרק לעוד כמה עשרות או מאות נסיכויות שיתעסקו ביניהם ויפסיקו להתערב בסכסוך בני דודים 😉

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.